Spoločnosť Mazda North America Operations predstavuje premiéru prvého modelu z novej továrne v Alabame, Mazdu CX-50

Spoločnosť Mazda North America Operations predstavuje premiéru prvého modelu z novej továrne v Alabame, Mazdu CX-50

  • Úplne nový kompaktný crossover, ktorého výroba sa v americkom závode spustí od januára 2022
  • Mazda CX-50 je priekopníkom masívneho rozšírenia globálnej série modelov SUV z tejto automobilky.

 

Spoločnosť Mazda North America Operations dnes predstavila Mazdu CX-50, úplne nové SUV určené výhradne pre severoamericky trh. Bude to prvý model spoločnosti Mazda vyrobený v novom závode Mazda Toyota Manufacturing (MTM) v Huntsville v Alabame.

Výroba Mazdy CX-50 sa ma v MTM rozbehnúť od januára  2022. MTM je spoločný podnik oboch automobiliek s podielom 50:50 a s ročnou kapacitou 300 000 vozidiel (150 000 každá automobilka). MTM bol koncipovaný ako súčasť širšej spolupráce značiek Mazda a Toyota. Zahŕňa spoločný voj technológii pre elektromobily, prepojené vozidlá a pokročilé bezpečnostné systémy.

Mazda CX-50 sa pripojiť k ponuke doposiaľ predávaných modelov Mazda CX-5 v USA. Najnovšie SUV od Mazdy zdieľajúce platformu s modelom Mazda3 a Mazda CX-30 bude spočiatku poháňané jedným z dvoch benzínových motorov Skyactiv-G 2.5. Čoskoro však bude nasledovať aj elektrická verzia. SUV je vybavené najnovším systémom i-Activ AWD a Mazda Intelligent Drive Select (Mi-Drive), kto ponúka rôzne jazdné režimy na rôzne jazdné podmienky. Elegantný avšak výkonný exteriér Mazdy CX-50 podčiarkuje jej vylepšené jazdné schopnosti v teréne,  kým  rozloženie  prvkov                v kabíne  —  ktorá  ako  prvá  z modelov Mazda  prichádza s panoramatickým strešným oknom — a jej kvalita demonštruje trvalé zameranie značky na poskytovanie len tých najlepších jazdných zážitkov.

Úplne nový model je predzvesťou príchodu aj dvoch väčších SUV crossoverov, ktoré buď uvedené na európske trhy v priebehu nasledujúcich dvoch rokov. Mazda CX-60 s dvomi radmi sedadiel a trojradová Mazda CX-80 bude synonymom uvedenia benzínovo-elektrických plug-in hybridných pohonných jednotiek na európske trhy. V ponuke bude aj radový šesťvalcový vznetový motor Skyactiv-X novej generácie a diesel Skyactiv-D so 48 V mild hybridnými systémami.

 

Zdroj: Tlačová správa Mazda Motor Slovensko

Fiat v Ženeve predstavil svoje novinky 2016 Fiat v Ženeve predstavil svoje novinky 2016 Viac
OFICIÁLNY AUTORIZOVANÝ PREDAJCA A SERVIS VOZIDIEL MAZDA V TRNAVE OFICIÁLNY AUTORIZOVANÝ PREDAJCA A SERVIS VOZIDIEL MAZDA V TRNAVE Viac
Tanex spustil v Trnave autorizovaný predaj a servis Mazda Tanex spustil v Trnave autorizovaný predaj a servis Mazda Viac
Moderátor Chyno otestoval novú Mazdu CX-5 Moderátor Chyno otestoval novú Mazdu CX-5 Viac

KOMENTÁRE

DOPYTOVÝ FORMULÁR

Nenašli ste Vaše auto?

Vážení zákazníci, pokiaľ máte záujem o akýkoľvek typ vozidla, neváhajte a vyplňte nasledujúci nezáväzný formulár.

Captcha