Spoločnosť Mazda uvádza na trh prvý plne hybridný model

Spoločnosť Mazda uvádza na trh prvý plne hybridný model

 

  • Prvá plne hybridná hnacia sústava - spotreba paliva WLTP 4,0 - 3,8 1 / 100 km a emisie CO2 93 - 87 g/ km

 

Bratislava, 6. decembra 2021. Nova Mazda2 Hybrid1, ktorá sa začne predávať od jari 2022 v celej Európe, po prvýkrát prináša do modelového radu vozidiel Mazda technológiu plne hybridnej hnacej sústavy.

 

Mazda2 Hybrid  je samonabíjací  a plne  hybridný  model, ktorý kombinuje  benzínový  trojvalcový  motor  s objemom 1 490 cm3 a výkonom 93 k / 68 kW s elektromotorom s výkonom 59 kW, vďaka čomu sa dosahuje celkový výkon systému 116 k/ 85 kW.

 

Novy hybrid od spoločnosti Mazda zrýchli z 0 na 100 km/h za 9,7 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť 175 km/h. Spotreba paliva v kombinovanom cykle podľa WLTP je iba 4,0 - 3,8 l/100 km a emisie CO2 len 93 - 87 g/km (v závislosti od rozmeru kolies, 16 alebo 15 palcových).

 

Pri naštartovaní vozidlo automaticky beží v režime EV, ktorý ponuka plynulý, bezproblémový a tichý chod na elektromotor v mestskom prostredí s nulovými emisiami CO2, NOx a pevných častíc.

 

Počas bežnej jazdy sa rozdeľovanie výkonu medzi zážihový motor a elektromotor upravuje s cieľom dosiahnuť optimálny výkon a čo najnižšiu spotrebu paliva. Počas spomaľovania a brzdenia sa kinetická energia rekuperuje vo forme elektrickej energie na uskladnenie do vysokovýkonného akumulátora.

 

Akumulátor je priebežne dobíjaný motorom poháňaným generátorom, aby sa odstránila akákoľvek potreba dobíjania systému z externého zdroja.

 

Aj keď ide o kompaktné vozidlo segmentu B, rázvor novej Mazdy2 Hybrid s hodnotou 2 560 mm poskytne komfortne usadenie až štyrom dospelým osobám, a tiež 286 litrov batožinového priestoru. K dispozícii bude v celej Európe v troch stupňoch výbavy a to Mazda2 Hybrid Pure, Mazda2 Hybrid Agile a Mazda2 Hybrid Select ktorá získala najvyššie päťhviezdičkové hodnotenie odolnosti voči nárazu podľa normy Euro-NCAP2.

 

Nova Mazda2 Hybrid je najnovším výsledkom dlhodobej spolupráce spoločnosti Mazda Motor Corporation      a Toyota Motor Corporation.

 

Pre automobilku Mazda je to výrazne významný model v kontexte záväzku spoločnosti plniť ciele stanovené v dokumente ,,Trvalo udržateľný dizajn Zoom-Zoom 2030", ktorý je jej dlhodobou víziou technologického rozvoja. Konkrétne - v súlade s Parížskou dohodou - je cieľom automobilky znížiť priemerné emisie CO2 za celú korporáciu o 50 % do roku 2030 a o 90 % do roku 2050.

 

 

 

1 Spotreba paliva podľa WLTP (kombinovaná): 4,0 - 3,8 1 / 100 km, Emisie CO2 (kombinované): 93 - 87 g/ km. Vozidla sú  homologizované v súlade s postupom typového schválenia podľa WLTP (Nariadenie (EU) 1151 / 2017; Nariadenie (EU) 2007/ 715). Spotreba paliva podľa NEDC (kombinovaná): 3,2 l/100 km, Emisie CO2 (kombinované): 73 g/km. Pre porovnateľnosť sú udávané hodnoty podľa NEDC - hodnoty určené v súlade s Vykonávacím nariadením (EU) 1153 / 2017

2 Zdroj Euro NCAP: Euro NCAP I The European New Car Assessment Programme (Európsky program hodnotenia nových  vozidiel)

Zdroj: Tlačová správa Mazda Motor Slovensko

Na Nitrianskej ulici vyrastá nový showroom vozidiel Mazda. Otvárať plánujú už v decembri Na Nitrianskej ulici vyrastá nový showroom vozidiel Mazda. Otvárať plánujú už v decembri Viac
Spoločnosť Mazda uvádza na trh prvý plne hybridný model Mazda2 Spoločnosť Mazda uvádza na trh prvý plne hybridný model Mazda2 Viac
Voľná pracovná pozícia pre šikovného absolventa Voľná pracovná pozícia pre šikovného absolventa Viac
Najširšiu ponuku úžitkových vozidiel Fiat Professional nájdete v TANEXE Najširšiu ponuku úžitkových vozidiel Fiat Professional nájdete v TANEXE Viac

KOMENTÁRE

DOPYTOVÝ FORMULÁR

Nenašli ste Vaše auto?

Vážení zákazníci, pokiaľ máte záujem o akýkoľvek typ vozidla, neváhajte a vyplňte nasledujúci nezáväzný formulár.

Captcha